TWG 2022 Olympic Channel Schedule

All times are Birmingham local time (GMT-5). Times are orientative and may change.

Not all streams might be available in your country. The below stream schedule is of the Olympic Channel only. Additional streams are provided to other consumers like International Federations wich are producing their own publications.

TimeSportWhatWhere
Day 1 - July 8th
08:30 - 10:30Replay: Roller Sports Track 200mChannel #2
11:00 - 20:00Replay: PowerliftingChannel #1
Day 2 - July 9th
10:30 - 11:30Replay: LacrosseAustralia v Germany (Men's)Channel #3
11:00 - 20:00Replay: PowerliftingChannel #1
11:00 - 13:00Replay: Roller SportsTrack Elimination 10.000mChannel #2
12:00 - 13:00Replay: LacrosseJapan v Canada (Men's)Channel #3
12:00 - 13:00Replay: LacrosseJapan v Canada (Men's)Channel #3
14:00 - 15:00Replay: LacrosseHaudenosaunee v Israel (Men's)Channel #3
15:30 - 16:30Replay: LacrosseGreat Britain v USA (Men's)Channel #3
17:00 - 19:00Replay: Roller SportsTrack Point Elimination 10.000mChannel #2
Day 3 - July 10th
10:00 - 13:00Replay: Speed Skating - RoadSF/F/MCChannel #2
10:30 - 11:30Replay: LacrosseGermany v Great Britain (Men's)Channel #3
11:00 - 17:00Replay: PowerliftingChannel #1
12:00 - 13:00Replay: LacrosseJapan v Haudensaunee (Men's)Channel #3
14:00 - 15:00Replay: LacrosseCanada v Israel (Men's)Channel #3
15:30 - 16:30Replay: LacrosseUSA v Australia (Men's)Channel #3
18:30 - 20:30Replay: ParkourF/MCChannel #1
Day 4 - July 11th
09:30 - 12:30Replay: Speed Skating RoadQ/SFChannel #3
14:00 - 15:00Replay: LacrosseSemi-Final 1 (Men's)Channel #1
15:00 - 18:00Replay: Inline HockeySFChannel #4
15:00 - 16:00Replay: ParkourF/MCChannel #2
15:30 - 16:30Replay: LacrosseSemi-Final 2 (Men's)Channel #1
16:30 - 18:00Replay: Speed Skating RoadF/MCChannel #3
18:30 - 20:00Replay: ParkourF/MCChannel #2
Day 5 - July 12th
09:30 - 14:00Replay: Flying DiscQChannel #3
10:00 - 11:30Replay: Floorball3rd placeChannel #3
10:30 - 11:30Replay: LacrosseCzech Republic v Japan (Women's)Channel #4
12:00 - 13:00Replay: LacrosseHaudensaunee v Israel (Women's)Channel #4
10:00 - 11:30Replay: FloorballFinalChannel #3
14:00 - 15:00Replay: LacrosseCanada v Great Britain (Women's)Channel #4
14:15 - 18:00Replay: Inline Hockey3rd, Final, MCChannel #2
15:30 - 16:30Replay: LacrosseUSA v Australia (Women's)Channel #4
16:00 - 19:30Replay: Flying DiscQChannel #3
18:00 - 20:30Replay: Gymnastics - Aerobic and RhythmicF/MCChannel #1
19:00 - 20:30Replay: LacrosseMen's Bronze MedalChannel #4
20:30 - 21:30Replay: LacrosseMen's FinalChannel #4
Day 6 - July 13th
08:00 - 09:30Replay: LacrosseGreat Britain v Haudenosaune (Women's)Channel #1
09:15 - 10:45Replay: LacrosseAustralia v Czech Republic (Women's)Channel #1
09:30 - 14:00Replay: Flying DiscAUS vs JPN (B), CAN vs GBR (A)Channel #2
10:30 - 11:45Replay: LacrosseIsrael v Canada (Women's)Channel #1
11:45 - 13:15Replay: LacrosseJapan v USA (Women's)Channel #1
16:00 - 19:30Replay: Flying DiscUSA vs GER (A), COL vs FRA (B)Channel #2
18:00 - 20:30Replay: Gymnastics - Aerobic and RhythmicMixed Group & Trio, Women's Club & Ribbon, Finals + MCChannel #1
Day 7 - July 14th
09:30 - 14:00Replay: Flying DiscQChannel #1
10:30 - 11:30Replay: LacrosseJapan v Australia (Women's)Channel #2
14:45 - 15:45Replay: LacrosseCanada v Haudenosaunee (Women's)Channel #2
16:00 - 17:00Replay: LacrosseIsrael v Great Britain (Women's)Channel #2
16:30 - 19:30Replay: Flying DiscConsolationChannel #1
17:15 - 18:15Replay: LacrosseUSA v Czech Republic (Women's)Channel #2
Day 8 - July 15th
11:30 - 14:20Replay: Ju Jitsu- 48kg, 57kg, 63kg + / Men - 69kg, 77kg, 85kg - preliminaries24/7 channel
09:30 - 14:00Replay: Flying DiscQChannel #4
09:40 - ?Replay: Ju-JitsuPrelim/Semi-FinalsChannel #3
14:00 - 15:30Replay: LacrosseSF 1 Women'sChannel #3
15:00 - ?Replay: Gymnastics - Acrobatic and Trampoline Prelim/FinalsChannel #2
15:30 - 17:00Replay: LacrosseSF 2 Women'sChannel #3
16:00 - ?Replay: Flying DiscSemi-FinalsChannel #1
16:00 - 21:00Replay: Ju-Jitsu3rd/FinalsChannel #3
Day 9 - July 16th
09:00 - 12:00Replay: Ju JitsuPrelim & SemifinalsChannel #2
13:00 - 15:00Replay: Ju Jitsu3rd, F, MCChannel #2
14:00 - 15:00Replay: Flying DiscBronze (Women's)Channel #1
14:00 - 15:00Replay: LacrosseWomans's BronzeChannel #3
15:00 - 18:00Replay: Gymnastics - AcrobaticSemifinalsChannel #4
15:30 - 16:30Replay: LacrosseWomans's GoldChannel #3
16:00 - 20:00Replay: Flying DiscFChannel #3
19:30 - 20:30Replay: Gymnastics - AcrobaticFinalsChannel #4
Day 10 - July 17th
08:00 - 09:00Previous Day HIGHLIGHTS24/7 channel
09:00 - 12:40Roller Sports - ArtisticFinals24/7 channel
09:00 - 12:40Roller Sports - ArtisticFinals + MCChannel #1
11:30 - 12:30SquashChannel #1
11:50 - 13:30Gymnastics - TumblingFinalsChannel #1
12:30 - 14:30Billiards24/7 channel
12:30 - 14:30Billiards24/7 channel
14:30 - 15:00HIGHLIGHTS24/7 channel
15:00 - 16:30GymnasticsFinals24/7 channel
16:30 - 17:45KorfballFinals24/7 channel
17:45 - 19:15Canoe PoloFinals24/7 channel
20:00 - 22:00Closing Ceremony24/7 channel
22:00 - 22:30HIGHLIGHTS24/7 channel
Day 11 - July 18th
10:00 - 12:00 Summary of Games24/7 channel